Червоноградська загальноосвітня школа І ступеня № 11
«Танцювальний карнавал»
Підготувала
вчитель музики
Мащак Н.М.
       ТЕМА:  Танцювальний карнавал.
МЕТА: 
   Актуалізація узагальнених знань про танець, види танців,ритм, темп .
    Розвивати  чуття ритму, метру,  багатоголосся,   інтонаційний слух , навички активного сприймання музичного твору. Розширювати  співацький  діапазон. Удосконалювати  вокально – хорові  навички.
    Формувати художній смак, музичні інтереси дітей. 
Слухання і порівняльний аналіз змісту і характеру різних видів танцю.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
CD диск, музичний інструмент, мультимедіа.                                                      
ХІД УРОКУ.
1.   МУЗИЧНЕ ПРИВІТАННЯ
2.   ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
3.   РОЗСПІВКИ
4.   АКТУАЛІЗАЦІЯ УЗАГАЛЬНЕНИХ ЗНАНЬ.
    1)  Що таке музика? 
МУЗИКА  - мистецтво звуків.
    2)  Які типи музики ви знаєте?
ТИПИ МУЗИКИ  - пісня, танець, марш.
    3)  Що таке танець?
ТАНЕЦЬ – мистецтво ритмічних рухів під музику .
    4)  Що основним є в танці? 
РИТМ – чергування звуків і пауз різної тривалості .   
ТЕМП – швидкість руху музики.
   5) Які види танців ви знаєте?
КЛАСИЧНИЙ, НАРОДНИЙ, БАЛЬНИЙ, СУЧАСНИЙ.
   6) Який вид танцю є основою танцювального мистецтва?
 КЛАСИЧНИЙ
Діти дивляться відео фрагмент класичного танцю (П.І. Чайковський «Танець маленьких лебедів»  з балету «Лебедине озеро» 
  7) Чому ми називаємо цей вид танцю «народним» ?
- створений народом;
Які українські народні танці ми знаємо ?
-         Гопак, козачок, метелиця, аркан, коломийка….
Діти дивляться український народний танець.
Які танці інших народів ви знаєте?
-полька, мазурка, краков’як, лезгинка, чардаш
Звучить чардаш для скрипки 
8) Чому ми називаємо цей вид танцю «бальним» ?
      -    Ці танці виконують на балах ( танцювальних вечорах).
    Назвіть ці танці.
     -полонез , менует, вальс…
Кого називають королем вальсів ?
-          Й. Штрауса
Перегляд танцю « вальс»
5.   МУЗИЧНА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
    «Якщо весело живеться»
9) Чи схожі сучасні бальні танці?
 -   Ні.
Чому?
-       Відповідь дітей
Назвіть ці танці.
-       Самба, румба, ча-ча-ча….
Перегляд танцю «ча-ча-ча, джайв»
10) Який вид танцю ми ще не згадали?
 -  Сучасний
Чому його називають сучасним?
 Дивимось відео фрагмент сучасного танцю.
6.               РОБОТА НАД ПІСНЕЮ 
«Подоляночка» укр. нар. пісня
1) Бесіда
2) Робота над піснею:
 а) Повторення пісні.
 б) Виконання з танцювальними рухами.
7.               ПІДСУМОК УРОКУ
 - Яку пісню ми сьогодні співали на уроці?
 - Чи сподобався вам урок?
 - Що сподобалось вам на уроці?
8.                МУЗИЧНЕ ПРОЩАННЯ
 
Немає коментарів:
Дописати коментар