неділя, 27 грудня 2015 р.
субота, 26 грудня 2015 р.
Калейдоскоп зимових свят
1 ведучий. 3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.
1-й ведучий. Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія.
субота, 12 грудня 2015 р.
четвер, 10 грудня 2015 р.
середа, 9 грудня 2015 р.
Музичні жанри у театрі 6 кл. конспект уроку
Тема: Музичні жанри у театрі
та кіно (опера)
Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з поняттям
каватина; пояснити визначення понять опера-буффа, опера-серіа; розвивати вміння
учнів спостерігати за інтонаційним розвитком музичних образів, порівнювати
контрастні за характером музичні образи, інтерпретувати національну специфіку
музичних творів як відображення життя народу та виразно виконувати музичні
твори; розвивати в учнів зацікавленість класичною музикою; прищеплювати вміння
глибоко відчувати втілені в музичних творах настрої, почуття та характер
людини, уміння відчувати єдність із музичним образом пісні.
Пісні народної слави. 3 кл. (конспект уроку)
Тема. Пісні
народної слави.
Мета. Закріплювати
знання учнів про елементи музичної мови, повторити поняття «пісня, танець,
марш»; дати уявлення про кобзарську творчість, визначити роль дум і пісень
козацької тематики у музичній творчості України. Ознайомити з біографією М. Лисенка, М.
Різоля, С.Климовського; розвивати музичний слух, емоційні почуггя; збагачувати
розмовну мову учнів новими термінами, висловлюваннями; виховувати культуру
слухання, виконання та відтворення музики, повагу до культурної спадщини свого
народу.
понеділок, 7 грудня 2015 р.
субота, 28 листопада 2015 р.
четвер, 26 листопада 2015 р.
субота, 21 листопада 2015 р.
Шляхи активізації музично - естетичного виховання засобами дидактичних ігор
Шляхи активізації музично -
естетичного виховання засобами дидактичних ігор
Перехід від гри до навчання є серйозною подією в
житті молодших школярів, пов'язаною з появою нових мотивів. Однак це не означає, що гра має бути виключена з діяльності школяра. У
навчанні молодших школярів, зокрема першокласників, певною мірою інтенсивно
використовуються ігрові дії, як на уроках музики, так і в позакласній роботі.
Шестилітня дитина в силу
функціональної тенденції не може жити без активності, без гри. Припинити ігрову
діяльність насильно виключити її з руху інтерфункціональних сил, що означає -
загальмувати інтенсивний розвиток і всебічне розкриття його задатків. Тому
примушення шестилітньої дитини до навчальної діяльності може покликати за собою
одне: вона незлюбить школу, навчання ,книгу, самого педагога.
четвер, 12 листопада 2015 р.
Найперша пісня. Конспект кроку для 3 кл
Тема: НАЙПЕРША ПІСНЯ
Мета: поглибити уявлення учнів про жанр колискової
пісні; розвивати в учнів уміння творчо мислити, діяти, стежити за розвитком
музичного образу; виховувати інтерес до жанру колискової, любов до народної
пісенної творчості.
неділя, 8 листопада 2015 р.
четвер, 5 листопада 2015 р.
пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.
Головна пісня держави конспект уроку для 3 кл
Тема: ГОЛОВНА ПІСНЯ ДЕРЖАВИ
Мета: дати поняття про гімн як музичний жанр; виявити значення державного гімну країни як офіційного символу держави.
середа, 28 жовтня 2015 р.
Сценарій літературно – музичної композиції «Сьогодні нас зібрав загальний біль»
Сценарій
літературно
– музичної композиції
«Сьогодні
нас зібрав загальний біль»
Мета: виховання
дітей у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності, гордості за
синів України, які з честю виконують національний військовий обов’язок;
виховання поваги до учасників військових подій в Україні та їх батьків.
Беруть
участь: автор,
мати, син
Вступ
четвер, 22 жовтня 2015 р.
Тестові завдання для 3 кл
1 – варіант
1.Вибери правильну відповідь.
Музика – це …
а). народний ансамбль – тріо;
б). мистецтво звуків;
в). музичний інструмент.
3.Познач, що є жанром вокальної музики.
колискова обрядова
гопак думи
5. Встав пропущені слова.
Хай наше свято дзвенить __________,
Бо вже Новий рік – ось _____ між нами.
7.Підкресли, що о календарно – обрядові пісні.
Колядки, щедрівки, романси, гімни, купальські , обжинкові, думи, веснянки.
9. Думи – це _______________________ ___________________________________
*11. Визначити розмір
|
______________________________________________
2.Зєднай стрілками.
Колискова народні жартівливі пісні у формі куплетів
Романс пісня для заколисування дитини
Частівки твір наспівного характеру
4. Опера – це ____________________________________ _________________________________________________
6.Вибери правильну відповідь
Музична форма – це…
а). тип музики
б). будова музичного твору
в). вокальний жанр
*8. Розставити тактові риски:
4
4
*10.Запиши музичними знаками:
скрипковий ключ, четвертна ре,ціла фа, восьма ля, половина до (другої октави), восьма пауза, ціла мі, половинна соль, четвертна сі, четвертна пауза, восьма до (першої октави).
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
*12.Розвяжи приклади
|
2 – варіант
|
_______________________________________________
|
1. Вибери правильну відповідь.
Пісня, танець, марш – це…
а). мистецтво звуків;
б). типи музики;
в). музичні знаки.
3. Познач, що є жанром вокальної музики.
жартівлива обрядова
козачок гімн
5. Встав пропущені слова.
Нехай нас, _____________, у Новім році
Стрічає ____________ на кожнім кроці.
7. Підкресли, що о календарно – обрядові пісні.
Жартівливі, щедрівки, романси, колядки, гімни, купальські , козацькі, обжинкові, думи, веснянки.
9. Колискова – це ___________________
____________________________________
*11. Визначити розмір
1). 2).
|
2.Зєднай стрілками.
Думи урочиста пісня,головна пісня держави
Опера музично- поетичні розповіді про козаків
Гімни Музично – театральна вистава, де всі
персонажі співають
4. Пісня – це ________________________________
____________________________________________
6.Познач, що є музичною формою
куплетна варіації романс
двочастинна танець тричастинна
*8. . Розставити тактові риски:
3
4
*10.Запишимузичними знаками:
Скрипковий ключ, соль восьма, мі ціла, ля четвертна, фа половина, восьма пауза, ре четвертна, до (другої октави ) восьма, сі ціла, четвертна пауза, до другої октави половина.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
*12.Розвяжи приклади
|
1 - варіант
1.Вибери правильну відповідь.
Музика – це …
а). народний ансамбль – тріо;
б). мистецтво звуків;
в). музичний інструмент.
3.Познач групи ударних інструментів
деревинні шумові
мелодичні мідні
5. Встав пропущені слова.
Старий рік _______________,
Новий __________.
7.Підкресли, котрі інструменти належать до мідних духових інструментів
Туба, гобой, сопілка, труба, тромбон, кларнет, фагот, валторна, саксофон.
9. Темп – це _______________________ ___________________________________
*11. Визначити розмір
1). 2).
|
______________________________________________
2.Зєднай стрілками.
Largo помірно, стримано
Moderato дуже швидко
Presto широко, дуже повільно
4. Розмір–це ________________________________
____________________________________________
6.Вибери правильну відповідь
Музична форма – це…
а). тип музики
б). будова музичного твору
в). вокальний жанр
*8. Розставити тактові риски:
2
4
*10.Запиши музичними знаками:
скрипковий ключ, четвертна ре,ціла фа, восьма ля, половина до (другої октави), восьма пауза, ціла мі, половинна соль, четвертна сі, четвертна пауза, восьма до (першої октави).
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
2 – варіант
|
_______________________________________________
|
1. Вибери правильну відповідь.
Пісня, танець, марш – це…
а). мистецтво звуків;
б). типи музики;
в). музичні знаки.
3. Познач, групи духових інструсментів
деревинні шумові
мелодичні мідні
5. Встав пропущені слова.
А він буде ____________,
Принесе нам __________.
7.Підкресли, котрі інструменти належать до деревянних духових інструментів
Туба, гобой, сопілка, труба, тромбон, кларнет, фагот, валторна, саксофон.
9. Ритм – це ___________________
____________________________________
*11. Визначити розмір
1). 2).
|
2.Зєднай стрілками.
Lento спокійно, помірно
Andante швидко, весело, жваво
Allegro протяжно, неквапливо
4.Метр – це ________________________________
____________________________________________
6. Вибери правильну відповідь
Яка форма пісні?
двочастинна варіації
тричастинна куплетна
*8. . Розставити тактові риски:
2
4
*10.Запишимузичними знаками:
Скрипковий ключ, соль восьма, мі ціла, ля четвертна, фа половина, восьма пауза, ре четвертна, до (другої октави ) восьма, сі ціла, четвертна пауза, до другої октави половина.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
Танцювальний карнавал (конспект уроку)
Червоноградська загальноосвітня школа І ступеня № 11
«Танцювальний карнавал»
Підготувала
вчитель музики
Мащак Н.М.
м.Червоноград
ВІДДАМО ЦЕЙ СВІТ ДІТЯМ
ВІДДАМО ЦЕЙ СВІТ ДІТЯМ
Учениця1. Дні дитинства – наче плин води.
Проліта дитинство, та у спадок
Зостається пісня, повна згадок,
Пам’ять зостається назавжди.
МОЯ БАТЬКІВЩИНА – РІДНА УКРАЇНА
МОЯ БАТЬКІВЩИНА – РІДНА УКРАЇНА
Мета: Ознайомити учнів з національними символіками України - прапорами, гербами, гімнами, народнопоетичними символами, сприяти формуванню національної свідомості школярів.
ПЛЕТЕМО ВІНОЧОК
ПЛЕТЕМО ВІНОЧОК
МЕТА: Донести до маленьких дитячих сердець важливість українських традицій, оспіваних у піснях, возвеличених у віршах та прозі; поповнити запас знань про традиції та звички рідного краю.
ВАЛЕНТИНІВ ДЕНЬ
ВАЛЕНТИНІВ ДЕНЬ
Мета: Викликати у дітей позитивний емоційний настрій, виховувати почуття колективізму та взаємоповаги. Виховувати любов, повагу до матері, бабусі, виховувати чуйність. Доброту, милосердя, вдячність.
ЗИМОВІ СВЯТА
ЗИМОВІ СВЯТА
Мета: Ознайомити учнів з зимовими святами, викликати бажання відроджувати давні традиції та звичаї, прищеплювати любов до пісні, народних традицій та звичаїв.
Дійові особи: Ведучі, Зима, Сніжинки, Янголи, Пастушки,Чортенята,Автор, Сніговик, Вовк,Сорока, Білочка, Зайчик, Лисичка, Синичка.
Обладнання: святково прибраний зал, музичний інструмент.
РАНОК НОВОРІЧНИХ ЧУДЕС
РАНОК НОВОРІЧНИХ ЧУДЕС
Мета: Викликати у дітей позитивний емоційний настрій, виховувати почуття колективізму та взаємоповаги. Розширити знання учнів про святкування.
Дійові особи: Сніжинки, Новий рік, Лісова красуня, Баба Снігова, Дівчинка, Чортики, Зима, Вовк, Ведмідь, Ангел.
Обладнання: Святково прибраний зал. В центрі – ялинка. Музичний інструмент.
Новорічне свято
З НОВИМ РОКОМ
Мета: створювати гарний святковий настрій; розкривати таланти і творчі здібності учнів, розвивати їх казкову уяву, пам'ять; виховувати інтерес до казок.
Роль музики у відображенні емоційного та духовного світу людини.(конспект уроку)
ТЕМА : Роль музики у відображенні емоційного та духовного світу людини.
МЕТА: Вчити дітей сольфеджувати з тактуванням вправи у чотиридольному розмірі; розуміти твори, у яких закладені кращі ідеали, що визначають життя народу , на прикладі творчості Г. Сковороди, підкреслити важливу позитивну роль літературиі музики у розвитку особистості та народу, дати визначення поняття «кант»; формувати вміння виявляти найголовніше в мистецькому творі; розвивати інтерес до творчості Г. Сковороди; виховувати переконання у великих можливостях мистецтва та кращі моральні якості особистості.
МУЗИЧНИЙ МАТЕРІАЛ : Г.Сковорода «Всякому городу – нрав і права» із циклу «Сад божественних пісень» ; муз. Г. Труха, сл.. С.Чарнецького «Ой у лузу червона калина»
ОБЛАДНАННЯ: магнітофон, портрет Г.Сковороди.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Музичне привітання .
2. Актуалізація опорних знань
1. Диференційовані завдання.
2. Гра «Рухома нотка»
3. Пояснення нового матеріалу
1. Чотиридольний розмір (с. 23)
2. Запис на дошці:
Українська народна пісня
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Соловейку малесенький,
В тебе голос гарнесенький, заспівай, же мені, бо я люблю пісні.
3. Гра «Знайди помилку»
4. Сольфеджування з тактуванням
5. Виконання пісні з тактуванням
6. Повторення вивченого : народна пісня ( фольклор ), форма пісні (куплетна), які бувають пісні (авторські, народні), музика вокальна, інструментальна, вокально – інструментальна. Жанри вокальної музики . які види мистецтва поєднуються в пісні ?
4. Виклад нового матеріалу
1. Знайомство з життєвим шляхом Г.Сковороди
Григорій Сковорода – видатний український просвітитель, поет, педагог, музикант XVIII століття, поборник правди, чия творчість пройнята любов’ю
до людей. Його творча спадщина довгий час мала вплив на розвиток освіти, культури. Він є національною гордістю українського народу. Багатогранна творчість Сковорода й досі ретельно вивчається вченими, літературознавцями, мистецтвознавцями.
Тестові завдання 2 кл
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1 – варіант
1.Вибери правильну відповідь.
Музика – це …
а). народний ансамбль – тріо;
б). мистецтво звуків;
в). музичний інструмент.
3.Познач, що є музичним знаком.
О цифри О паузи
О букви О басовий ключ
5. Встав пропущені слова.
Цвіт ___________________ ламала, 2р.
Ламала, ______________________,
Комарики, дзюбрики, ламала.
7.Познач цифрами лінійки нотного стану.
_______________
________________
________________
________________
________________
9. Як називаються великі виконавські колективи?
___________________________________
|
ДЛЯ 2 КЛАСУ
______________________________________________
2.Зєднай стрілками.
Пауза знак дихання
Нота знак для запису музичних звуків.
Цезура знак мовчання.
4. Напиши одним словом.
______________________________________________
6.Зєднай стрілками.
Соло 3 виконавці
Квінтет 1 виконавець
Тріо 5 виконавців
8. Запиши:
Як називають музику для співу?
_______________________________________________
*10.Запиши музичними знаками:
скрипковий ключ, ноти – ре, фа, ля, мі, соль
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
Підписатися на:
Дописи (Atom)